Gen Factor

Gen Factor – innowacyjne rozwiązanie na procesy starzenia, odbudowy, regeneracji oraz różnych dysfunkcji skóry.

350-430

Czym jest Gen Factor?

Gen Factor to system innowacyjnych preparatów wykorzystywany w medycynie i kosmetologii komórkowej służący do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA. Pod jego wpływem skóra zaczyna wykształcać nie tylko nowe włókna kolagenowe, ale też całą macierz tkankową, łącznie z gaszeniem stanu zapalnego. Gen Factor służy do dużych i małych zadań, które mają na celu odbudowę skóry. Preparat posiada udokumentowane działanie od terapii przeciwstarzeniowej, trądziku, trudno gojących się ran (np. oparzenia, owrzodzenia), po blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, ubytki w tkankach, rozstępy itp.

O produkcie

Grupa 14 polskich naukowców pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego, specjalisty w dziedzinie bioinżynierii tkankowej i biomedycznej, stworzyła innowacyjne i przełomowe receptury. Wieloletnie badania w laboratoriach inżynierii tkankowej wykazały wysoką skuteczność preparatów. Gen factor to nowoczesne preparaty inżynierii tkankowej służące do pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo: łuszczyca, AZS, trądzik, oparzenia, inne dermatozy, a także świetnie się sprawdza w terapiach anti aging, blizn i rozstępów. Zawierają one kompozycję aktywnych biologicznie białek oraz peptydów umieszczonych w biopolimerowej bazie hydrożelowej, co ułatwia penetrację transferyn oraz czynników wzrostu do naskórka przyspieszając procesy gojenia się i regeneracji tkanek po różnego rodzaju uszkodzeniach.

Czynniki wzrostu IGF, EGF, FGF

Zawiera takie czynniki wzrostu. Są niezbędne w procesach odbudowy tkanek. Ich wysokie stężenie aplikowane na skórę pacjenta przynosi doskonałe efekty terapeutyczne, łagodząc objawy różnych schorzeń dermatologicznych i wspomagając zranione tkanki w procesie gojenia.

Najwyższa jakość surowców

Preprat GEN FACTOR jest tworzony z surowców najwyższej jakości pozyskiwanych naturalnie lub w specjalistycznych labolatoriach bio tech, odpowiadających aktualnym trendom badawczym farmakologii, biotechnologii, a także bardziej specjalistycznym dziedzinom jak nano-chemii farmaceuycznej, czy chemii supramolekularnej.

Szlak komunikacji międzykomórkowej

Aplikowany hydrożel na skórę pacjenta wchodzi w szlak komunikacji międzykomórkowej powiązanej z przebiegiem stanu zapalnego prowokuje swoje działanie jako immunomodulator, zabezpieczając skórę przed przejściem skóry w stan permanentnego stanu zapalnego.

Stymuluje tworzenie się nowego DNA

Zapewnia działanie bakteriostatyczne, przeciwzapalne, normalizuje proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), intensyfikuje tworzenie się nowego kolagenu co przekłada się na wzrost napięcia i zagęszczenia skóry oraz pobudza układ immunologiczny skóry, co chroni skórę przed zachorowaniem na raka.

Możliwe działania preparatów zastosowanych w zabiegach kosmetycznych:

  • zagęszczenie skóry twarzy i ciała już po pierwszym zabiegu o ponad 20%,
  • spłycenie blizn i rozstępów
  • zmniejszenie przebarwień
  • regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej
  • działania łagodzące w stanach zapalnych, egzemie, łuszczycy i zmianach trądzikowych
  • działanie antyseptyczne, regenerujące oraz przeciwzapalne
  • normalizacja procesów gojenia głębokich uszkodzeń naskórka
  • łagodzenie stanów alergicznych
  • stymulacja układu odpornościowego skóry
  • stymulowanie ekspresji genów

Gen Factor PH

Gen Factor jako pierwszy wprowadził produkty, które nie są eksfoliantami, a zmieniają i stabilizują pH skóry poprzez przekształcanie procesów w niej zachodzących. Sprawiają, że skóra przebudowuje się sama, co znosi konieczność zdejmowania jej wierzchniej warstwy. Jest to pionierskie podejście do zagadnienia pH skóry, która jest buforem składającym się z wielu warstw, z których każda posiada inne pH.

Nikt dotąd nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: jak ustabilizować pH skóry od wewnątrz? Preparaty Gen Factor to potrafią! Należy mieć powyższe na względzie, jeżeli pragniemy ustabilizować przejawianie się trądziku, atopowego zapalenia skóry, naczynek, trądziku różowatego, zmian barwnikowych, odbarwień, przebarwień, wyprysków, a także przyspieszone starzenie się skóry, rozstępy, czy blizny. We wszystkich tych patologiach skórnych uczestniczy pH. Ból, temperatura lokalna, obrzęk, zmiana barwy, przekrwienie …

Nowe oblicza pH to produkty do zarządzania procesowego skóry, do zmiany pH barier skóry, przywracające równowagę kwasowo-zasadową na każdym poziomie jej funkcjonowania. Preparaty są przeznaczone do pracy właśnie z wymienionymi wyżej dysfunkcjami i patologiami występującymi w skórze. Co istotne, są to “kwasy” bezpieczne i całoroczne, które można stosować również latem przy pełnym nasłonecznieniu. Dają efekt natychmiastowy, nie są narzędziem inwazyjnej kosmetologii, nie są eksfoliantami. To wszystko czyni nową linię produktów Gen Factor ewenementem na skalę (nie bójmy się użyć tego słowa) światową.

W terapii Gen Factor tworzymy celowaną procedurę, składającą się z min. 3 kwasów PH w czasie jednej wizyty.

Częstotliwość: min.5 zabiegów co 2 tyg.